Boso po trawie – jak dbać o trawnik wiosną
15408
post-template-default,single,single-post,postid-15408,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-28.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15772
Jak dbać o trawnik

Boso po trawie – jak dbać o trawnik wiosną

Trawniki dekoracyjne, boiska, kwietne łąki… Trawę można spotkać w prawie każdym ogrodzie. Według niektórych źródeł chodzenie boso po trawie daje nawet 15 różnych korzyści. Redukcja stresu, relaks dla stóp, a nawet poprawa wzroku to tylko niektóre z nich. Wiosna jest już naprawdę blisko, warto więc zadbać o trawnik, żeby w sezonie móc z niego w pełni korzystać.

Pierwszym wiosennym zabiegiem jest usunięcie z trawnika starych, obumarłych źdźbeł i resztek liści (wertykulacja) oraz nacięcie darni (areacja). Przy bardzo małej powierzchni wystarczy użyć ręcznego narzędzia przypominającego grabie. Jeśli jedna nasz trawnik jest nieco większy warto kupić lub wypożyczyć większy elektryczny albo spalinowy wertykulator. Maszyna taka wyglądem przypomina kosiarkę, a jej małe nożyki oczyszczają i nacinają darń. Taki zabieg wykonujemy wiosną tylko raz.

Następnym krokiem jest nawożenie. W zależności od naszych potrzeb i preferencji możemy wybrać jeden z wielu dostępnych nawozów, na przykład w pełni naturalny, sztuczny lub o przedłużonym działaniu. Warto w tej kwestii zasięgnąć porady sprzedawcy w naszym centrum ogrodniczym w Siedlcach. Po nawożeniu trawnik musi zostać dobrze podlany.
Efekt naszej pracy będzie widoczny już po kilku dniach i pewnością łatwo będzie ocenić, że wysiłek się opłacał. Potem musimy już tylko dbać o nawadnianie i regularnie strzyc nasz zielony dywan. I oczywiście często chodzić boso po trawie…