Jak nawozić ogród na wiosnę?
15422
post-template-default,single,single-post,postid-15422,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-28.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15772
Jak nawozić ogród na wiosnę.

Jak nawozić ogród na wiosnę?

Każda roślina potrzebuje życiodajnego „pokarmu”, więc jeśli chcemy je oglądać w pełnej krasie, powinniśmy przywiązywać do tego dużą wagę. W zależności od naszych preferencji mamy do dyspozycji nawozy naturalne, sztuczne i tzw. długo działające. Na rynku jest cała masa produktów przystosowanych do wymagań konkretnych roślin, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem właściwego nawozu. Wystarczy udać się do centrum ogrodniczego i kupić nawóz przeznaczony dla roślin, które zamierzamy zasilać.
Najlepszą metodą nawożenia jest częste podawanie niewielkich dawek, ale nie każdy ma na to czas. W takich przypadkach najlepiej podać pierwszą, wiosenną dawkę nawozów rozpuszczalnych, a krótko potem podsypać nawóz długo działający. Wtedy będziemy mieli spokój nawet na 100 dni. Nawozy długo-działające takie jak Osmocote, Pokon, Compo, czy Florovit działają na podobnej zasadzie. Granulki nawozu znajdują się w otoczkach podobnych do tabletek, które powoli się rozpuszczają i stopniowo uwalniają roślinom substancje odżywcze. W zależności od marki i oczywiście ceny, różnią się natomiast składem i materiałem z jakiego wykonana jest otoczka. Warto zapoznać się z etykietą i porównać składy nawozów.
Bardzo dobrym i w pełni naturalnym rozwiązaniem są oborniki granulowane. Poddany suszeniu, kompostowaniu i prasowaniu w granulki obornik w dużej mierze pozbawione są zapachu i stanowią źródło świetnie przyswajalnych substancji odżywczych zarówno dla warzyw jak również roślin ozdobnych. Bardzo dobrze nadaje się też do ekologicznego nawożenia trawników. Oborniki bardzo różnią się jakością. Te lepsze są dobrze wysuszone i mocno sprasowane. Dzięki temu w takiej samej paczce mamy większą ilość substancji odżywczych. Oborniki, które polecamy szczególnie to obornik Bioster (Ogrody Polskie), Florovit i Owek (naturalny obornik owczy). Nawożenie roślin jest naprawdę bardzo ważne, warto więc chwilę zastanowić się nad wyborem nawozu optymalnego do naszego ogrodu lub warzywniaka. Oczywiście polecamy konsultacje ze sprzedawcami z naszego centrum ogrodniczego, którzy chętnie pomogą w zakupach.