Jak wykonać wiosenne cięcie drzew i krzewów
15417
post-template-default,single,single-post,postid-15417,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-28.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15772
Jak przycinać rośliny

Jak wykonać wiosenne cięcie drzew i krzewów

Wczesna wiosna, to dobra pora na przycinanie drzew i krzewów (najlepiej tuż przed wypuszczeniem liści i iglastych przyrostów.

Przede wszystkim trzeba usunąć wszystkie martwe, słabe, drobne i chore pędy, które mogą być siedliskiem chorób i osłabiają roślinę. Wycinamy też pędy rosnące do środka i te, które się krzyżują. Teraz można też wykonać cięcia formujące rośliny, które kwitną latem, oraz pierwsze cięcie młodych żywopłotów. W sklepach jest cała gama narzędzi i maszyn, które będą pomocne przy tych pracach. Do usunięcia małych pędów wystarczy ostry sekator jednoręczny, ale do większych – przyda się już model dwuręczny. Niektóre z nich wyposażone są w specjalne przekładnie, dzięki czemu cięcie jest nawet cztery razy lżejsze. W naszych sklepach znajdziesz ich szeroką gamę, zarówno uznanych marek takich jak Felco, Bahco, czy Fiskars, jak również cały wachlarz budżetowych rozwiązań do okazjonalnego używania. W formowaniu żywopłotów najlepiej sprawdzą się nożyce, które dobieramy zależnie od pożądanego efektu. Do drobnych i małych prac oraz do wycinania skomplikowanych kształtów najlepsze będą ostre nożyce ręczne albo krótkie akumulatorowe. Przy cięciu dużych połaci warto zaopatrzyć się w możliwie jak najdłuższe nożyce elektryczne, akumulatorowe lub spalinowe, za pomocą których względnie łatwo uzyskamy równą powierzchnię. Ciekawym rozwiązaniem są też nożyce na wysięgniku, służące do cięcia wysokich żywopłotów bez używania drabiny. Nożyce akumulatorowe i elektryczne można kupić, ale jeśli używasz ich raz na jakiś czas, dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z naszych wypożyczalni maszyn ogrodniczych.