Jesienne cebulki kwiatowe
15393
post-template-default,single,single-post,postid-15393,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-28.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15772
Jesienne cebulki kwiatowe

Jesienne cebulki kwiatowe

Najpiękniej kwitnące wiosną rośliny cebulowe sadzimy właśnie teraz.

Sztukę ogrodniczą opartą o rośliny cebulowe do poziomu mistrzowskiego rozwinęli Holendrzy. W parku Keukenhof każdej wiosny można oglądać baśniowe, kwietne kompozycje stworzone z 7 milionów roślin cebulowych – głównie z tulipanów. Chętnych do zwiedzania jest tak wielu, że bilety trzeba rezerwować z nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Wbrew pozorom, stworzenie tryskającej kolorami, kwietnej kompozycji we własnym ogrodzie nie jest wcale trudne, ani też bardzo pracochłonne. Minimalny wysiłek włożony w ogród jesienią, zaowocuje kwitnącą od marca do maja salwą barw.
W naszym centrum ogrodniczym w Siedlcach do wybory mamy kilkaset gatunków i odmian w prawie wszystkich kolorach jakie możemy sobie wyobrazić. Różnorodność jest olbrzymia, więc przygotowanie pomysłu na własną aranżację ułatwi nam zakupy. Warto zwrócić uwagę na różne pory kwitnienia poszczególnych gatunków. Posadzenie obok siebie wczesnych i późniejszych roślin spowoduje, że nasza rabata będzie się zmieniać wraz z przemijającą wiosną. Na przykład późniejsze tulipany zastąpią przekwitające krokusy i hiacynty, a po nich z kolei mogą zakwitnąć irysy.

Sadzenie cebulek jest bardzo proste. Zakopujemy je na głębokości 8-10 cm – i większa cebulka, tym głębiej i dbamy aby ziemia była wilgotna przez cały rok. Przez kilka następnych miesięcy łatwo będzie zapomnieć o zakopanych „skarbach”, jednak wyrastające spod ziemi wiosenne, kwitnące niespodzianki na pewno będą piękną i efektowną ozdobą każdego ogrodu.

Ogrody Podlaskie